درمان کمر درد

درمان کمر درد

درمان کمر دردReviewed by محمد نظری زاده on Aug 2Rating: 4.5درمان کمر دردراه های درمان کمر درد، درمان خانگی کمر درد

آموزش های مرتبط با کمر درد

در این مقاله سعی می کنیم انواع کمر درد را تشریح کنیم و راه های درمان هر یک را توضیح دهیم.

همچنین ورزش هایی که برای درمان کمر درد مفید است را برایتان شرح میدهیم و آموزش هایی که برای بهتر شدن کمر درد مناسب است را توضیح می دهیم.

کمر درد التهابی

التهاب های کمر بیشتر برای کشیدگی است ، اگر رباط و یا ماهیچه های کمر کشیده شوند ، منجربه التهاب در محدوده پشت می شود.

انواع التهاب کمر

التهاب کمر

کمر درد های آرتروز

علت اصلی آرتروز سن می باشد، یعنی با افزایش سن احتمال گرفتن آرتروز افزایش می یابد.

آرتروز کمر چیست

آرتروز کمر

کمردردهای مهره های گردن

این مدل از دردها که معمولا با تیر کشیدن همراه است (درد فراوانی شخص می کشد) معمولا به علت جابجایی مهره های گردن است. حرکت ها و فشارهای ناگهانی و شدید باعث این موضوع شده و بیشتر در لحظاتی مانند تصادف آن را می بینیم. معمولا در این حالت درد به سرعت بیشتر شده و شخص هم قادر به تکان دادن کمر خود نیست ، این درد تا گردن ادامه می باید. در موارد شدید برای این مورد فقط جراحی کار ساز می باشد.

فتق دیسک کمر

ما این مدل از کمر درد را برای آن دسته می دانیم که برایشان پارگی ماده ژله مانندی که در درون حلقه ی فیبری در دیسک ها میباشد، رخ داده است. این فتق یا پارگی باعث دردهای شدیدی در همان ناحیه می شود که به سرعت باید مورد معالجه و تحت نظارت پزشک قرار گیرد. معمولا دیسک های بالایی کمتر دچار این آسیب می شوند و بیشتر برای مهره های پایینی این موضوع خظرناک است.

شکستگی و فشار کمر درد

دلیل اصلی را برای شکستگی ها ، کمبود تراکم استخوان یا همان پوکی استخوان می دانیم، چرا که حتی دیده شده در آسیب دیدگی ها اگر فرد پوکس استخوان نداشته باشد و از تراکم استخوانی خوبی بهره مند باشد بسیار کمتر آسیب می بیند.

کژپشتی یا کوژ پشتی کمر

قوص داشتن یا خم بودن یا همان کژ پشتی در اصل انحراف جانبی ستون فقرات بوده که بیشتر به علت عادت های بد در نشستن و مانند آن به مرور ایجاد میشود. این انحراف ها در برخی افراد به صورت مادر زادی است.

آسیب های بر اثر کار

این نوع از کمردرد ، معمولا در بین اقشار آرایشگر ، دندان پزشک و یا کارمندانی که مجبور هستند مدت زمان زیادی را ایستاده کار کنند بیشتر دیده می شود. راه درمان در وحله اول تغییر عادت میباشد اما راه دیگر ورزش و نرمش هایی است که توسط فیزیوتراپ ها توصیه می گردد.

در ادامه با ما همراه باشید برای درمان های خانگی کمر درد.

علائم کمر درد

درمان گیاهی کمر درد

کمر درد بعد از انزال

قرص کمر درد

علت کمر درد صبحگاهی

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو