ویندوز 7 پر استفاده ترین سیستم عامل جهان است!

علت رشد زیاد موهای زائد بدن
علت موی زائد زنان
بهمن 24, 1396
رییس جمهور: سال آینده 100 هزار شغل در زمینه فناوری اطلاعات ایجاد میشود
بهمن 24, 1396

ویندوز 7 پر استفاده ترین سیستم عامل جهان است!

ویندوز 7 جزو یکی از ساده ترین و پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین سیستم عامل های جهان است.
آمار و ارقام منتشرشده خبر از این می‌دهند که نسخه ۱۰ سیستم عامل ویندوز نتوانسته است تا از نسخه ۷ این سیستم عامل پیشی بگیرد و همچنان ویندوز ۷ محبوب‌ترین و پرکاربرترین سیستم عامل جهان است و بالاتر از آخرین نسخه‌های Android و iOS قرار دارد.

سیستم عامل ویندوز به‌عنوان اصلی‌ترین نسخه سیستم‌های عامل دسکتاپی در کشور ما شناخته می‌شود. این سیستم عامل با نسخه‌های مختلف و امکانات استاندارد و خوب خود، همواره در تمامی جهان به‌شدت محبوب بوده است. با این وجود از میان نسخه‌های مختلف این سیستم عامل، کدام نسخه بیشترین کاربر را به خود اختصاص داده است؟

بسیاری معتقدند که با توجه به قابلیت‌ها و سیستم امنیتی نیرومندتری که ویندوز ۱۰ در اختیار دارد و با توجه به سیستم به‌روزرسانی رایگان به این نسخه، در حال حاضر باید شاهد برتری ویندوز ۱۰ در جذب مخاطبان باشیم ولی در عمل شاهد نتیجه‌ای کاملا متفاوت هستیم.

بر اساس بررسی‌های انجام شده ویندوز ۷ با مالکیت بر ۴۲٫۳۹ درصد از کل دستگاه‌های جهان, بالاتر از ویندوز ۱۰ و مالکیت ۳۴٫۲۹ درصدی آن قرارگرفته است. این موضوع موجب می‌شود تا بتوان درک کرد که این سیستم عامل (ویندوز 7) چگونه توانسته است بیشترین میزان محبوبیت در جهان را داشته باشد.

با توجه به این‌که آمار به دست آمده از سیستم‌های عامل در جهان بر اساس درصد محبوبیت آن‌ها برای نسخه‌های مختلف است، سیستم عامل.iOS نسخه ۱۱ با مالکیت نزدیک به ۱۲ درصد از بازار در رتبه سوم قرار می‌گیرد و سیستم عامل Android نسخه ۸(Oreo)، کمتر از یک درصد از کل بازار جهانی را در اختیار دارد.

از سوی دیگر نیز سیستم عامل لینوکس برخلاف پیش‌بینی‌های انجام شده موفق به سرنگون کردن سیستم‌های عامل تجاری نشده است و نه‌تنها در انجام این کار ناموفق بوده است بلکه با افت ۰٫۱۳ درصدی در مالکیت، بر روی ۱٫۳۱ درصد دستگاه‌های جهان نصب است.

در صورتی که در اغلب ادارات و مدارس ایران،کاربران بیستر از ویندوز 7 و یا ویندوز Server 2008 استفاده میکنند و قصدی برای آپدیت یا ارتقا سیستم نرم افزاری کامپیوتر خود را ندارند.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin
سایت دانشجو