شناسایی جنسیت از روی مدل تایپ

پرورش و تکثیر ملخ
پرورش ملخ
بهمن 20, 1396
تعویض کارت ملی
تعویض کارت ملی
بهمن 22, 1396

شناسایی جنسیت از روی مدل تایپ

تشخیص فرد تایپ کننده از مدل تایپ

تشخیص فرد تایپ کننده

شناسایی جنسیت از روی مدل تایپReviewed by محمد نظری زاده on Feb 10Rating:

دانشمندان برنامه ای ساختن که از روی نحوه تایپ میتونه تشخیص بده که نویسنده متن خانم بوده یا آقا

از روی ویژگی‌های مختلف تایپ از قبیل زمان بین دو حرکت و لمس کلید واژه ها و یا زمان فشار دادن روی یک دکمه ی کلیدواژه، در تعیین عوامل جنسیتی مؤثر هستند و میتوان خیلی اطلاعات جالبی استخراج کرد که این به این معنا است که با کمک این برنامه می‌توان جنسیت تایپیست را مشخص کرد.

روش تشخیص فرد تایپ کننده متن

ممکن است وب کم، دوربین کامپیوتر و موبایل یا لپ‌تاپ ، چهره شما را بشناسد اما اینکه صفحه‌کلید قادر است جنسیت شما را تشخیص دهد خیلی جذاب و متمایز است چرا که هیچ دوربینی برای مانیتور کردن ندارد.

به کمک یک برنامه کامپیوتری جدید تا 95.6 درصد امکان تشخیص جنسیت فرد تایپ کننده مشخص می‌شود. در این تحقیقات، مهندسان کامپیوتر یک نرم‌افزار تایپ را روی کامپیوتر شخصی 75 داوطلب نصب کردند. از این 75 داوطلب، 36 نفر مرد و 39 نفر زن بوده‌اند که محققان کار آن‌ها را با کامپیوتر به مدت ده ماه زیر نظر گرفتند.

این گروه تحقیقاتی، استفاده از کلیدواژه‌های دینامیک و پویا را به‌عنوان راهکار ارزان و کارآمد برای شناسایی جنسیت کاربران ناشناخته کامپیوتر در تحقیقات جنایی، مانند مواردی از قبیل تخلفات سایبری یا سرقت هویت پیشنهاد کردند.

  • البته پیش از این با استفاده از رد و اثر انگشت این امکان فراهم شده بود، اما نکته ای که داشت این بود که معلوم نبود ، چند نفر پیشتر با آن کیبورد کار کرده اند.

در ادامه پژوهشگران برنامه‌ای به نام ISqueezeU را که مهندسان کامپیوتر طراحی کرده بودند، برای محاسبه نسبی ویژگی‌های مختلف تایپ در تعیین عوامل جنسیتی به کار گرفتند. برخی از این ویژگی‌های مختلف تایپ برای تعیین عوامل جنسیتی عبارت‌اند از: زمان بین دو حرکت لمس کلیدواژه و یا مدت‌زمان فشار بر یک کلید خاص. در این برنامه چندین ویژگی نسبت به دیگر ویژگی‌ها مفیدتر هستند. برای نمونه می‌توان گفت: میانگین زمان بین فشاری که روی کلید N وارد می‌شود تا فشاری که بر کلید O وارد می‌شود، بسیار مفیدتر از میانگین زمان بین فشاری که روی کلید M وارد می‌شود تا فشاری که بر روی کلید O وارد می‌شود، است.

پژوهشگران سپس این برنامه را با استفاده از پنج مدل یادگیری تایپ آزمایش کردند. این برنامه‌های کامپیوتری بر اساس داده‌های موجود یادگیری ساخته‌شده‌اند. هر پنج مدل قادر به‌پیش بینی دقیق جنسیت تایپ کننده بیش از 78 درصد بوده‌اند و موفق‌ترین مدل، جنسیت بیش از 95 درصد از تایپ کننده‌ها را درست و دقیق تشخیص داده بودند.

این گروه تحقیقاتی، استفاده از کلیدواژه‌های دینامیک و پویا را به‌عنوان راهکار ارزان و کارآمد برای شناسایی جنسیت کاربران ناشناخته کامپیوتر در تحقیقات جنایی، مانند مواردی از قبیل تخلفات سایبری یا سرقت هویت پیشنهاد کردند. پژوهشگران قصد دارند در ادامه این پروژه، داده‌های خود را با داوطلبان بیشتری گسترش دهند. آن‌ها در نظر دارند به بررسی این مسئله بپردازند که آیا ترکیب متغیرهای دیگر مانند عادت به استفاده از یکدست بیش از دست دیگر و یا سطح تحصیلات می‌تواند دقت تشخیص را افزایش دهد یا خیر؟

با توجه به اینکه این موارد دارن به سرعت پیشرفت می کنن و اغلب با هوش مصنوعی کار میشه باید منتظر انقلاب در این صنعت باشیم، هفته پیش نیز محققان اعلام کردند از روی ته سیگار می تونن چهره فردی که سیگار کشیده رو با استفاده از dna مانده از بزاق دهان تصویر سازی کنند.

تشخیص جنسیت از نحوه تایپ

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

2 دیدگاه ها

  1. محمد نظری زاده گفت:

    خیلی خوبه که از تایپ بشه تشخیص داد زن تایپ کرده یا مرد تایپ کرده

  2. محمد نظری زاده گفت:

    اما خدایی مدل تایپ آقایون با خانم ها متفاوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو