سرعت اینترنت همراه (LTE) دو برابر میشود!

سرعت اینترنت همراه (LTE) دو برابر میشود!

اینترنت همراه

سرعت اینترنت همراه (LTE) دو برابر میشود!Reviewed by AmirAli Nouri on Feb 15Rating:
نسل چهارم اینترنت همراه به زودی با افزایش سرعت قابل توجهی عرضه میشود.
شرکت کوالکام اعلام کرده است که با استفاده از تراشه مودم جدید خود که X24 نام دارد، می‌تواند سرعت اینترنت نسل چهارم(4G,LTE) را بر روی دستگاه‌های میزبان تا دو برابر افزایش بدهد.
اینترنت lte حدود چند سالی است که رایج شده و جای خودشو بین فراهم کننده های نت جهانی باز کرده
 

سرعت اینترنت lte

شرکت کوالکام یکی از برترین شرکت‌های جهان در زمینه تولید تراشه‌های پردازشی و پردازنده ها است و در این میان مودم‌های موجود بر روی تراشه‌های این شرکت نقش بزرگی در ارتباط سیار ما با شبکه اینترنت دارند. این شرکت نخستین مدل میزبان اینترنت 5G را طراحی کرده است ولی بااین‌وجود از نسل فعلی بازنمانده و همچنان در حال بهبود اینترنت همراه بر روی نسل فعلی نیز هست.

حال این شرکت اقدام به طراحی تراشه‌ای جدید کرده است که می‌تواند اینترنت همراه نسل فعلی(4G,LTE) را به‌شدت بهبود ببخشد. این تراشه جدید که تراشه اسنپ دراگون X24 نام دارد، سریع‌ترین و پیشرفته‌ترین تراشه 4G تا به امروز است. این محصول بر اساس معماری 7 نانومتری طراحی‌شده است و می‌تواند سرعت اینترنت نسل چهارم را به تا دو برابر افزایش بدهد.

تراشه X24 به‌عنوان نخستین تراشه ساخته‌شده در رده 20LTE محسوب می‌شود و از سرعت نجومی اینترنت 2 گیگابیت بر ثانیه (Gb/S) پشتیبانی می‌کند. این حجم از سرعت که در اینترنت همراه بسیار عالی و بی سابقه به‌حساب می‌آید، به‌زودی بر روی دستگاه‌های همراه به بازار عرضه خواهد شد.

البته یک نکته بسیار مهم این است که زیرساخت‌های شبکه نسل چهار همراه در جهان به نحوی نیست که بتوان به کمک آن‌ها سرعت یادشده را در جهان واقعی تجربه کرد ولی تراشه کوالکام این قابلیت را دارد که در صورت تحقق چنین امری، از این سرعت پشتیبانی کند. سرعت دانلود بالاتر به معنای مصرف کمتر انرژی و مصرف کمتر باطری ست به همین دلیل نیز شرکت کوالکام می‌داند که با کمتر فعال نگاه‌داشتن دستگاه‌ها می‌تواند به این دستاورد برسد.

این مودم بر روی دستگاه‌های مجهز به پردازنده اسنپ دراگون 845 عرضه نخواهد شد و به‌ احتمال فراوان آن را در سال جاری در بازار مصرف نخواهیم دید. پیش‌بینی می‌شود که این تراشه ارتباطی بر روی تراشه اسنپ دراگون 850 تعبیه‌شده و برای نخستین بار در ابتدای سال 2019 وارد بازار مصرف گردد.

کوالکام یکی از قوی ترین شرکت های تولید کننده پردازنده است.
معروف ترین محصولات این شرکت عبارتند از : snapdragon 800,801,805,810,820,825 که بر روی پرچمدارن برند هایی چون سامسونگ،سونی،اچ تی سی، و … استفاده میشود.
Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت دانشجو